FlashForge Focus 6K XL

focus 6K XL
Pole robocze: 276 x 155 x 200 mm
Technologia: LCD
Monochromatyczny ekran: 6K 12.8"
Rozdzielczość: 50 mikronów
Długość fali światła: 405 nm
Wysokość warstwy: 50–150 μm

Flashforge Focus 6K XL to desktopowa drukarka 3D LCD przeznaczona dla branży stomatologicznej. Oparta jest na zaawansowanej technologii firmy CPIP (Controlled Photonic Intelligent Production), która implikuje równomierny rozkład natężenia światła na powierzchni projekcyjnej, zapewniając tym samym stabilną i efektywną produkcję wielkogabarytowych, końcowych produktów stomatologicznych. Dodatkowy algorytm kompensacji subpikseli zapewnia gładszą jakość powierzchni i lepszą dokładność druku.

 

Maszyna posiada zwiększony obszarem roboczy w porównaniu z jej odpowiednikami – Focus 6K i Focus 8.9. Jest również wyposażona w przemysłowy monochromatyczny ekran 6K HD o dłuższej żywotności, własne źródło światła o zoptymalizowanej konstrukcji i unikalny mechanizmem kontroli optycznej dla równomiernego rozprzestrzeniania się światła, przyzwoitą prędkość druku oraz szereg usprawnionych cech konstrukcyjnych, w tym niezawodną płytę roboczą o inteligentnej konstrukcji i zaawansowany systemem kontroli ruchu dla płynnej i łatwej obsługi. Flashforge Focus 6K XL może drukować warstwy o minimalnej wysokości 50 μm. Pozwala to na uzyskanie większej rozdzielczości i wyjątkowej dokładności drukowanych modeli.

 

Urządzenie wyposażone jest w wydajny 12,8-calowy monochromatyczny ekran LCD 6K (5760*3600 px), który zapewnia gęstsze rozmieszczenie pikseli, wysoką przepuszczalność światła, zwiększoną precyzję druku w porównaniu z popularnymi urządzeniami DLP oraz dłuższą żywotność. Focus 6K XL pozwala na drukowanie z prędkością 10-30 mm/h. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o stabilnej i niezawodnej pracy, wyposażony w profesjonalnej klasy podwójną prowadnicę liniową oraz śrubę kulową na osi Z zapewniającą dokładną i płynną pracę oraz eliminującą linie warstw. Platforma poddana piaskowaniu gwarantuje zwiększoną przyczepność i ułatwia odcedzanie wydruków, co wpływa na ogólną jakość druku i łatwość procedur czyszczenia.

 

Producent oferuje m.in. żywicę implantacyjną, uzupełniającą, ortodontyczną lub żywicę do wykonywania odlewów. Urządzenie jest kompatybilne z większością materiałów eksploatacyjnych dostępnych na rynku. Drukarka Focus 6K współpracuje z profesjonalnym oprogramowaniem do przygotowywania wydruków, obsługiwanym również w polskiej wersji językowej. Łatwość korzystania z drukarki Focus 6K zapewni pole robocze mocowane jednym przyciskiem oraz inteligentna jednostka montażowa szyn prowadzących, która zapewnia dokładną i płynną pracę i której zadaniem jest wyeliminowanie widocznych warstw druku. Prace z drukarką ułatwi także zbiornik na żywicę, którego demontaż i instalacja zajmuje kilka sekund. Na drukarkę udzielamy rocznej gwarancji i świadczymy pomoc techniczną.

Technologia LCD
Wysokość warstwy 50–150 μm
Rozdzieczość XY 50 mikronów
Prędkość drukowania 10–30 mm/h
Obszar roboczy 276 x 155 x 200 mm
Długość Fali 405 nm
Ekran 12,8” HD 6K monochromatyczny
Pojemność zbiornika 2 L
Wymiary  415 x 415 x 665 mm
Waga 35 kg
Wielkość wyświetlacza 7″
Oprogramowanie FlashDental
Łączność USB, Ethernet, Wi-Fi