Na ratunek fotografom studyjnym

Część z Was pewnie wie jak drogie potrafią być profesjonalne lampy studyjne. Najczęściej to koszt rzędu kilku tysięcy złotych za sztukę. Niestety, nawet tak drogie sprzęty potrafią mieć delikatne elementy. Wg wielu fotografów – zbyt delikatne.

Szczegóły projektu:

  • wymiarowanie i modelowanie 3D – 1h
  • druk prototypu – około 3h
  • poprawki modelu 3D – za każdym razem około 15 min
  • wydruk ostatecznego modelu – 3h 20 min
Łącznie: 7h 35min
Wydrukowano na FlashForge Guider IIS
Użyty filament Orbi-Tech ABS

Wstrzymana produkcja

Zgłosił się do nas fotograf z pękniętą częścią lampy Bowens XMS750 z informacją, że lampa nie jest już produkowana i uzyskanie części zamiennych jest praktycznie niemożliwe. Na podstawie starego elementu i konsultacji z fotografem nasz technik opracował odpowiedni model części zastępczej. Element posiada ukośne ścianki – metodą prób i błedów doszlismy do finalnego rozwiązania. Pierwsza część wymiarowo-projektowa zajęła około godziny. Wydrukowaliśmy prototyp i pojechaliśmy sprawdzić spasowanie. Wymagane było naniesienie poprawek. Ten etap powtórzyliśmy kilkukrotnie, aż uzyskaliśmy w pełni satysfakcjonującą część. Finalny model drukował się na FlashForge Guider IIS około 3h i 20 minut.

Wydrukowana w technologii druku 3D z użyciem filamentu ABS część lampy ma zdecydowanie solidniejszą konstrukcję niż oryginał.

Nasz klient jest zadowolony i może kontynuować swoją pracę przy sesjach fotograficznych.