Pęknięta rączka do lodówki to nie problem
Kolejny case-study z życia wzięty, a konkretnie – z zakątka kuchennego. Jeden z naszych pracowników postanowił uprzyjemnić rodzinie korzystanie z lodówki, która została dosłownie „nadgryziona” zębem czasu.
Tak, jak widać na zdjęciu, naznaczona wieloma pęknięciami rączka do otwierania drzwi lodówki, po wielu latach użytkowania trzymała się na słowo honoru. Element był już nie do kupienia u producenta tego sprzętu AGD.
Szczegóły projektu:
- wymiarowanie, modelowanie, sliceowanie – 1h
- druk modelu – 6h
- obróbka i szlifowanie – 20 min
- finalny montaż – 10 min
Model na podstawie starego elementu
Nasz designer opracował trójwymiarowy model na podstawie starego uchwytu. Około godziny zajęło wymiarowanie elementu, jego modelowanie i slice’owanie. Następnie, w naszym parku maszynowym drukarka FlashForge Guider II wykonała kolejną część pracy. Model drukował się około 6 godzin. Powstał z wytrzymałego ABSu w kolorze białym. Po ostatecznej obróbce i szlifowaniu nadawał się do przymiarki. Geometrią wpasował się idealnie w miejsce starej rączki i służy wiernie do dziś. Trzeba przyznać, że rączka przeszła już swoje crash testy – 2 lata użytkowania!
Eko działania
To kolejny przypadek uratowania sprzętu przed wyrzuceniem. Mało i dużo zarazem. Przypominamy, że większość sprzętu chłodniczego przeznaczonego do utylizacji jest, niestety, nieprawidłowo przetwarzana. Jedna źle zutylizowana lodówka to szkoda dla środowiska porównywalna z przejechaniem 10 tysięcy kilometrów samochodem osobowym. Jeśli tylko macie możliwość przedłużenia życia sprzętów – róbcie to. Druk 3D niewątpliwie w tym pomaga – coś o tym wiemy 🙂