Stacja suszenia filamentów FlashForge

Maksymalna temp.: 120℃
Kompatybilność:: FlashForge Creator 4 i inne
Pojemność:: 6 szpul filamentu 1kg/ 2 szpule 2,5 kg
Ruchoma konstrukcja: wyposażona w kółka
Waga:: 120 kg
Zakres regulacji wilgotności przechowywania: 10-20%

Temperatura nagrzewania stacji suszenia filamentów FlashForge może wynosić nawet 120 ℃, co ułatwia suszenie wilgotnych włókien i przywracanie im ich właściwości. Drukowanie z wcześniej rozpakowanego filamentu, który wchłonął wilgoć, może prowadzić do uszkodzenia wydruku lub zatkania dyszy. Stacja wyposażona jest w inteligentną technologię suszenia. Po włożeniu materiału urządzenie automatycznie przechodzi w tryb „przechowywania” i utrzymuje stały poziom wilgotności i temperatury. Tryb „przechowywania” cechuje się bardzo niskim zużyciem energii.

 

Stacja suszenia filamentów pompuje wilgotne powietrze z pojemnika na filamenty do pochłaniacza wilgoci w postaci żelu krzemionkowego. Gdy środek osuszający nie może wchłonąć więcej wilgoci, automatycznie uruchamia się tryb „regeneracji” i rozpoczyna cykl termiczny pochłaniacza, dzięki czemu można go używać ponownie przez 2 lata. Gwarantuje to skuteczne przechowywanie materiałów w stanie wysuszonym i zapewnia wydajność w procesie drukowania z tych materiałów.

 

Stacja suszenia filamentów jest kompatybilna ze wszystkimi modelami drukarek w technologii FDM od FlashForge. Idealnie sprawdzi się jako wyposażenie dopasowane wymiarami do drukarki Sygnis FlashForge Creator 4. Użytkownik może umieścić urządzenie Creator 4 na stacji suszenia, na wysokości ułatwiającej pracę.

 

Materiały wrażliwe na wilgoć:
PVA/PVOH/BVOH/PVB/PA6/PA12/PA66/PC/ABS/ABS Pro/HIPS/ASA/PET/PETG/WOOD/Metal Fill

Materiały wzmacniane włóknami wrażliwymi na wilgoć:
PA6CF/PA12CF/PA66CF/PETCF/PPCF/ASACF/PETGCF/PLACF/PPSCF/PA6GF/PLAGF